Prawo karne Wrocław

Prawo karne Wrocław

Powrót do poprzedniej strony


Rzetelny adwokat prawo karne Wrocław

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem każda osoba, której został postawiony zarzut popełnienia przestępstwa lub jakiegokolwiek czynu zabronionego, posiada prawo do obrony. Aż do dnia wydania wyroku przez sąd domniema się niewinność oskarżonego lub podejrzanego o popełnienie przestępstwa, dlatego warto w tym czasie skorzystać z pomocy wykwalifikowanego prawnika. W Polsce prawo do obrony podejrzanego lub oskarżonego posiadają wyłącznie adwokaci oraz aplikanci adwokaccy i to do nich należy się zwrócić.

Niezależnie od tego, czego dokładnie dotyczy postępowanie karne, prawnik zawsze stanowi lepszą alternatywę od samodzielnej reprezentacji przed sądem. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z usług naszej kancelarii prawnej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprawach karnych, stale rozwijając i specjalizując się w ich obrębie. Oprócz wysokiej skuteczności w działaniu, wyróżnia nas także etyczne podejście do klientów – zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Wrocław stanowi nasz obszar działania, działamy na terenie całej Polski, a także Niemiec.

Czeka Cię postępowanie karne we Wrocławiu? Skorzystaj ze wsparcia doświadczonego adwokata

Kancelaria Prawna Mediator pomoże Państwu w wielu kwestiach związanych z prawem karnym, zarówno w postępowaniu sądowym, jak i przygotowawczym. Świadczenie usług rozpoczynamy już na etapie zatrzymania oraz zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeżeli z Państwa sprawą wiąże się prawo karne, adwokat z naszej kancelarii prawnej pomoże w skutecznej obronie. Możemy reprezentować zarówno stronę oskarżoną, jak i pokrzywdzoną. W drugim przypadku pomagamy na przykład w sporządzeniu zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Bierzemy udział także w sprawach dotyczących osób nieletnich. Mogą one być związane na przykład z przestępstwami przeciwko mieniu, ale także przeciwko życiu i zdrowiu. Posiadamy duże doświadczenie w obronie oskarżonych w sprawach komunikacyjnych, na przykład związanych z wypadkami drogowymi.

 

W czym pomaga adwokat wyspecjalizowany w prawie karnym?

Prawo karne stanowi szeroki zespół przepisów prawa określających odpowiedzialność karną za czyny zabronione. Zakres specjalizacji adwokata w prawie karnym dotyczyć może zatem spraw karnych:

– zwykłych – najszerszy zakres przestępstw obejmujący m.in. bardzo popularne sprawy wypadków komunikacyjnych, jazdy pod wpływem środków odurzających, kradzieży, oszustw i zniesławień, ale także handlu narkotykami, pobić lub zabójstw;

– gospodarczych – zwykle dotyczących przedsiębiorców lub pracowników firmy. Częste przestępstwa karno-gospodarcze to oszustwa finansowe, wyłudzenia, łapownictwo oraz działanie na szkodę przedsiębiorstwa;

– wykonawczych – związanych z prawomocnymi wyrokami i dotyczące na przykład rozłożenia na raty zapłaty grzywny lub odroczenia i przerwy w odbywaniu kary. Sprawy karne wykonawcze odbywają się także w sytuacji, gdy możliwe jest warunkowe zwolnienie z wykonywania reszty kary;

– wykroczeniowych – to wszystkie czyny o niskiej szkodliwości społecznej, czyli tzw. wykroczenia. Najczęstsze wśród nich dotyczą zakłócania porządku publicznego lub miru domowego, zniszczenia mienia, niezgłaszania prowadzenia działalności gospodarczej czy nieprzepisowego pozbywania się odpadów.

 

Korzystając z usług adwokatów stanowiących zespół naszej kancelarii, już przed wszczęciem postępowania przygotowawczego, ale również na każdym kolejnym etapie swojej sprawy zyskują Państwo przede wszystkim fachowe doradztwo. Może ono dotyczyć na przykład zabezpieczenia interesów finansowych w postępowaniu karnym. To szczególnie istotne w przypadku osób posiadających działalność gospodarczą lub nią zarządzających. Dbamy wówczas o to, by przebieg sprawy karnej nie odbił się negatywnie na przedsiębiorstwie klienta.

Nasi adwokaci aktywnie reprezentują swoich klientów przed organami ścigania, a także sądami wszystkich instancji. Sporządzamy wszelkie potrzebne pisma oraz wnioski, m.in. niezbędne w sprawach karnych apelacje oraz kasacje.

 

Prawo karne – po czym poznać dobrego adwokata?

Jeżeli interesuje Państwa adwokat wyspecjalizowany w dziedzinie prawa karnego we Wrocławiu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego doświadczenie. Powinien on dobrze znać problematykę różnych przestępstw, a najlepiej tych, których dotyczy sprawa. O skuteczności adwokata świadczy przede wszystkim liczba spraw, w których brał udział, a także możliwość przedstawienia tych przez niego wygranych.

Na wczesnym etapie postępowania karnego adwokat powinien udzielić szczegółowej porady prawnej, jak i przedstawić swoją planowaną strategię działania. Naszym nadrzędnym celem zawsze jest całkowite uniewinnienie każdego klienta. Niekiedy jednak może okazać się ono nieosiągalne. Wówczas to jak największe złagodzenie skutków prawno-karnych stanowi nasz priorytet. Możemy wnioskować na przykład o wykonanie kary w systemie dozoru elektronicznego, odroczenie lub przerwę wykonywania kary.

Prawo karne Wrocław

Możesz również skorzystać z poniższego formularza kontaktowego.

    Akceptuję Politykę prywatności i Politykę Cookie oraz zgadzam się na przetwarzanie informacji zawartych w Formularzu w celu kontaktu.

    Załącz plik