Przed nami okres wakacji. Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć.

Przed nami okres wakacji. Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć.

Powrót do poprzedniej strony


Przed nami okres wakacji. Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć.

8 czerwca, 2020


Choć okres wakacyjny, w którym mamy do czynienia z bumem migracyjnym w celach wypoczynkowych mamy przed sobą, warto na każdym kroku przypominać, jak ważna jest odpowiednia polisa turystyczna. Najlepszych przykładów zawsze dostarcza życie, nie inaczej jest w tym przypadku.

Z informacji Mondial Assistance możemy się dowiedzieć, że najdroższa udzielona przez nich pomoc medyczna Polakowi w wakacje 2019 roku kosztowała prawie 1,1 mln złotych. Rekordowy przypadek miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, w których ponad 70-letni mężczyzna potrzebował pomocy assistance z powodu wylewu krwi do mózgu.

Bez polisy turystycznej poszkodowany musiałby pokryć wszystkie koszty z własnej kieszeni. Powyższy przykład powinien wszystkim uświadomić, że oszczędzanie na wakacjach związane z rezygnacją z odpowiedniej polisy może być jedną z najgorszych decyzji w życiu.

Warto podkreślić, że koszty leczenia są różne w poszczególnych krajach, dlatego wybierając się w podróż, należy zakupić polisę z sumą ubezpieczenia na koszty leczenia i assistance, dopasowaną do kierunku, w którym się udajemy.