Upadłość konsumencka. Ale czy to działa?

Upadłość konsumencka. Ale czy to działa?

Powrót do poprzedniej strony


Upadłość konsumencka. Ale czy to działa?

13 grudnia, 2022


Poznaj historię naszego klienta, któremu dzięki upadłości konsumenckiej, pomogliśmy wyprostować nie tylko sytuację finansową.

Nasz klient znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. Jako młody człowiek, stający u progu dorosłości, zawiódł się na najważniejszym dla niego wzorze – własnym ojcu. Rodzic porzucił rodzinę, co doprowadziło do tragicznych skutków. Matka, chorująca na nowotwór, podupadła na zdrowiu psychicznym, a brat popadł w uzależnienie od substancji psychoaktywnych i alkoholu. Opuszczony nastolatek utracił kontakt z ojcem, który skazany za przestępstwa gospodarcze, znalazł się w zakładzie karnym.

Po opuszczeniu zakładu rodzic niespodziewanie odezwał się do syna. Nasz klient, bez wątpliwości zgodził na prowadzenie dla niego działalności gospodarczej. Jako młoda i niedoświadczona osoba, jedynie podpisywał dokumenty i zaciągał kolejne pożyczki i kredyty. Całą firmą zarządzał rodzic.

Problemy rozpoczęły się, gdy ojciec poznał młodszą kobietę, z którą zdecydował się zbudować własną przyszłość. Syn przestał mu być potrzebny, dlatego ponownie porzucił go, otwierając nową działalność. Osamotniony klient został z firmą, zaciągniętymi kredytami i zaległościami w spłatach. Dwudziestolatek musiał zmierzyć się z windykatorami, żądającymi spłaty kredytów oraz całą procedurą zamykania działalności gospodarczej.

Firma została zamknięta, ale długi pozostały.

Klient nie był w stanie uregulować rat kredytów ze swojej niskiej pensji. Długi rosły, a on nie miał żadnego wsparcia ze strony ojca, który definitywnie zerwał z nim kontakt.

Szukając wyjścia z trudnego położenia, trafił do naszej kancelarii. Po konsultacjach wspólnie zdecydowaliśmy się złożyć w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. I była to właściwa decyzja. Sąd ogłosił upadłość w tej sprawie, a klient może rozpocząć dorosłe życie bez zobowiązań. Pomimo trudnego startu i kryzysu wartości na początku drogi życiowej, wierzymy, że dzięki naszej pomocy, klient stanie na nogi i będzie mógł rozwinąć skrzydła w dorosłym życiu.

Jeśli Ty również znalazłeś się w spirali zadłużeń, nie jesteś w stanie znaleźć wyjścia z sytuacji i zastanawiałeś się nad upadłością konsumencką, to teraz jest dobry moment na podjęcie decyzji o jej ogłoszeniu.

 

Dlaczego upadłość konsumencka?

W świetle obowiązujących przepisów ustawy-prawo upadłościowe, sąd nie bada przyczyny powstania zadłużenia dłużnika, a więc wniosek o upadłość konsumencką mogą złożyć także osoby, które doprowadziły do niewypłacalności z własnej winy. Tym samym każde złożenie wniosku
o upadłość konsumencką kończy się jej ogłoszeniem.

Prawo nie wymaga również, aby osoba składająca wniosek o upadłość konsumencką dysponowała majątkiem, który może być przeznaczony na spłatę zadłużenia. To oznacza, że dłużnikowi przysługuje upadłość konsumencka gdy:
– nie ma majątku
– nie ma żadnego źródła dochodu
– jego dochód jest tak niski, że wystarcza jedynie na pokrycie niezbędnych potrzeb życiowych

Co zyskujesz ?

Na skutek wydania przez sąd postanowienia o upadłości konsumenckiej:
– wstrzymanie postępowań sądowych i egzekucyjnych
– odsetki przestają być naliczane – zadłużenie jest wartością stałą

zobowiązania powyżej możliwości zapłaty zostają umorzone
– otrzymujesz szansę na nowy start w przyszłość i nowe życie bez długu.

 Jak my możemy Ci pomóc?

udzielimy bezpłatnej konsultacji i sprawdzimy, czy kwalifikujesz się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej
– ustalimy aktualny stan Twoich zobowiązań, z których nie jesteś w stanie się wywiązać
– korzystając z doświadczenia zawodowego, sporządzimy rzetelnie, w Twoim imieniu, wniosek do sądu

 

Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź do dalszych informacji: WARUNKI UPADŁOŚCI

 

Jak możesz się z nami skontaktować?

telefonicznie pod nr telefonu: 76 723 77 25
• e-mail: upadlosc@kwmediator.pl