Upadłość konsumencka przestaje być tematem tabu

Upadłość konsumencka przestaje być tematem tabu

Powrót do poprzedniej strony


Upadłość konsumencka przestaje być tematem tabu

13 lipca, 2021


W okresie od stycznia do maja 2021 roku ogłoszono w Polsce niemal tyle samo upadłości konsumenckich co w całym 2019 roku!

Przez pierwsze pięć miesięcy 2021 roku ogłoszono w Polsce niemal 7500 upadłości konsumenckich. Nie ma wątpliwości, że bieżący rok pod tym względem będzie rekordowy.

Przyczyn niewypłacalności jest wiele, utrata pracy, choroba, upadek firmy czy inne, niezależne od konsumenta okoliczności mające istotny wpływ na zasobność portfela. Możliwości regulowania swoich zobowiązań dodatkowo zachwiała trwająca pandemia, która wzmacnia negatywne czynniki wpływające na zamożność Polaków.

Najważniejsze jednak jest to, że temat bankructwa przestaje być ukrywany i wstydliwy. Proces upadłości konsumenckiej zaczął spełniać zakładaną funkcję „koła ratunkowego” dla osób niewypłacalnych. W taki sposób oddłużenie w drodze upadłości konsumenckiej jest postrzegane w krajach Europy zachodniej, gdzie od wielu lat korzysta z niego dużo większy odsetek mieszkańców danego kraju niż w Polsce. Pamiętajmy, że mieszkańcy Niemiec, Francji czy Hiszpanii zarabiają zdecydowanie lepiej niż przeciętny Polak. Tym bardziej pozytywnie należy postrzegać zmianę sposobu widzenia tego procesu w Polsce.

Niezwykle pozytywnie zmienia się podejście samych zainteresowanych procesem upadłości konsumenckiej. Zauważamy zdecydowane i odważne działanie osób, z którymi prowadzimy konsultacje w tej kwestii każdego dnia. Tylko w ciągu ostatnich 6 miesięcy z problemem niewypłacalności zgłosiło się do nas 1937 osób.

Przypomnijmy, czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to nic innego jak postępowanie sądowe, które skutkuje umorzeniem zobowiązań konsumenta, przez co może on rozpocząć życie ,,z czystą kartą”.

Inaczej jest to proces sądowy, którego nadrzędnym celem jest uwolnienie osoby niewypłacalnej od wszystkich zobowiązań finansowych. Ta podstawowa funkcja opisywanego procesu niesie za sobą możliwości dla osób zadłużonych, których dotychczas nie było.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana procesem upadłości konsumenckiej, skorzystaj z bezpłatnych konsultacji z naszym specjalistą.

Zadzwoń do nas: 76 723 77 25

Napisz wiadomość: upadlosc@kwmediator.pl