Upadłość konsumencka. Rozwiązanie uniwersalne dla zadłużonych.

Upadłość konsumencka. Rozwiązanie uniwersalne dla zadłużonych.

Powrót do poprzedniej strony


Upadłość konsumencka. Rozwiązanie uniwersalne dla zadłużonych.

2 lutego, 2023


Poznaj historię naszego Klienta.

Sytuacja życiowa i finansowa każdego z nas może dynamicznie się zmieniać na przestrzeni lat. Niestety raty zaciągniętych pożyczek pozostają na stałym poziomie. Tak było i w przypadku naszego klienta.

Pierwszy kredyt zaciągnął na naprawę samochodu. Pracował wówczas jako brygadzista w dobrze prosperującej firmie. Pensja była wypłacana regularnie, a zarobki wysokie. Bank zaoferował mu kartę kredytową. Klient zaczął korzystać z dodatkowych środków, pozwalając sobie na drobne przyjemności. Regularnie regulował rachunki, ale cały czas zaciągał nowe zobowiązania, na co pozwalała mu wysoka pensja.

Dobra passa kiedyś się kończy.

W tym okresie rozpoczęły się jego problemy zdrowotne i jego sytuacja życiowa uległa diametralnej zmianie. Przeszedł operację przepukliny, która skutkowała długotrwałym zwolnieniem chorobowym. Przedłużająca się rekonwalescencja spowodowała zmianę stanowiska na niższe oraz obniżenie miesięcznych dochodów.

Zarobki były niższe, ale raty kredytu nadal wysokie. Niedługo po tym nasz klient uległ wypadkowi w pracy, który zmusił go do kolejnego długiego zwolnienia chorobowego. W celu zmniejszenia rosnących rat kredytowych, zdecydował się na konsolidację wszystkich wierzytelności.

Chwilowo sytuacja się poprawiła, ale rosnące zobowiązania, zaczęły przerastać możliwości naszego klienta, co doprowadziło do utraty płynności finansowej. Pensję zajął komornik, a pozostające środki nie pozwalały na zapewnienie utrzymania rodziny – żony, dziecka oraz płacenie alimentów na dziecko z pierwszego małżeństwa.

Zmuszony trudną sytuacją finansową klient, wyjechał do pracy do Niemiec. Jego dochody wzrosły, więc miał możliwość regularnego spłacania zobowiązań, ale było to okupione rozłąką z rodziną. W obecnej sytuacji, gdy żona jest w ciąży z drugim dzieckiem, stanął na rozdrożu.

Nadszedł czas decyzji w zakresie upadłości konsumenckiej.

Klient zgłosił się do kancelarii, opowiedział o swoich rozterkach. Wspólnie znaleźliśmy idealne rozwiązanie – upadłość konsumencką. Dała mu ona szansę na pozbycie się długów i ułożenie życia od nowa. Jest szczęśliwym Tatą, który śpi spokojnie, mogąc zapewnić bezpieczną przyszłość swoim pociechom.

Jeśli Ty również znalazłeś się w labiryncie zadłużeń, nie jesteś w stanie znaleźć wyjścia z sytuacji
i zastanawiałeś się nad upadłością konsumencką, to teraz jest dobry moment na podjęcie decyzji o jej ogłoszeniu.

Dlaczego upadłość konsumencka?

W świetle obowiązujących przepisów ustawy-prawo upadłościowe, sąd nie bada przyczyny powstania zadłużenia dłużnika, a więc wniosek o upadłość konsumencką mogą złożyć także osoby, które doprowadziły do niewypłacalności z własnej winy. Tym samym każde złożenie wniosku
o upadłość konsumencką kończy się jej ogłoszeniem.

Prawo nie wymaga również, aby osoba składająca wniosek o upadłość konsumencką dysponowała majątkiem, który może być przeznaczony na spłatę zadłużenia. To oznacza, że dłużnikowi przysługuje upadłość konsumencka gdy:
– nie ma majątku
– nie ma żadnego źródła dochodu
– jego dochód jest tak niski, że wystarcza jedynie na pokrycie niezbędnych potrzeb życiowych

Co zyskujesz ?

Na skutek wydania przez sąd postanowienia o upadłości konsumenckiej:
– wstrzymanie postępowań sądowych i egzekucyjnych
– odsetki przestają być naliczane – zadłużenie jest wartością stałą

zobowiązania powyżej możliwości zapłaty zostają umorzone
– otrzymujesz szansę na nowy start w przyszłość i nowe życie bez długu.

Jak my możemy Ci pomóc?

udzielimy bezpłatnej konsultacji i sprawdzimy, czy kwalifikujesz się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej
– ustalimy aktualny stan Twoich zobowiązań, z których nie jesteś w stanie się wywiązać
– korzystając z doświadczenia zawodowego, sporządzimy rzetelnie, w Twoim imieniu, wniosek do sądu

Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź do dalszych informacji: WARUNKI UPADŁOŚCI

Jak możesz się z nami skontaktować?

telefonicznie pod nr telefonu: 76 723 77 25
• e-mail: upadlosc@kwmediator.pl