Upadłość konsumencka rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

Upadłość konsumencka rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

Powrót do poprzedniej strony


Upadłość konsumencka rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

9 lutego, 2023


Upadłość konsumencka rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

Wyobraź sobie, że prowadzisz działalność gospodarczą – twoja firma dobrze prosperuje i przynosi coraz większe dochody, masz szerokie perspektywy rozwoju. Nagle sytuacja zmienia się diametralnie. Co teraz? Zostajesz sam ze zobowiązaniami finansowymi, bez pomocy i możliwości spłaty rat kredytu. Przeczytaj historię naszej klientki i przekonaj się, że nawet z tak trudnej sytuacji jest wyjście.

Zacznijmy od początku drogi do upadłości konsumenckiej.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, nasza klientka prowadziła biuro pośrednictwa kredytowego oraz kwiaciarnię. Jej jednoosobowa działalność prężnie się rozwijała. Zadowolony przedsiębiorca planował dalszy rozwój firmy. Dochody z przedsiębiorstwa były na tyle wysokie, że wraz z mężem zdecydowali się na kupno domu. Długo poszukiwali wymarzonego lokum, by móc spełnić swoje marzenie. Znaleźli idealną nieruchomość, niektóra niestety wymagała remontu. Małżeństwo zdecydowało o zaciągnięciu kolejnej pożyczki na wykończenie nieruchomości i wyposażenie.

Praca przynosiła duże dochody, regularnie regulowali raty kredytu na dom. Okazało się, że posesja jest położona dość daleko od centrum miasta i dojazdy do pracy pochłaniały naszej klientce dużo czasu. Chcąc to zmienić, zdecydowała się na zakup samochodu. Wydawało się, że wszystko układa się idealnie – dom był wykończony, jej działalność przynosiła coraz większe dochody, bez problemu dojeżdżała do pracy i mogła więcej czasu poświęcić rodzinie.

Dobra koniunktura nigdy nie trwa wiecznie.

Szczęście nie trwało zbyt długo, firma oferująca pośrednictwo kredytowe zaczęła podupadać i przynosić straty. W ostateczności klientka zmuszona została zamknąć działalność w tym zakresie. Niestety, kwiaciarnia nie przynosiła już oczekiwanych zysków. Na problemy finansowe nałożyły się problemy rodzinne. Nie mogąc pogodzić się z trudną sytuacją, mąż klientki zaczął nadużywać alkoholu.

Całe jej życie wywróciło się do góry nogami. Mąż coraz częściej zaglądał do kieliszka, pojawiły się pretensje i coraz częstsze kłótnie. W efekcie doprowadziło to do rozwodu. Niewypłacalność klientki, brak wsparcia finansowego ze strony męża, doprowadziły do sprzedania przez komornika nieruchomości.

To nie koniec tej smutnej historii, zobowiązania wraz z odsetkami, nawet po sprzedaży domu na drodze licytacji, nie zostały spłacone. Klienta musiała przeprowadzić się do córki, gdyż została sama z długami, zupełnie bez majątku. Córka pomaga jej finansowo, opłacając wizyty lekarskie i koszy mieszkania.

Ważnym momentem okazał się czas decyzji na działanie.

Klientka praktycznie nie widziała rozwiązania tej sytuacji. Zamknęła kwiaciarnie, zatrudniając się na część etatu jako florystka. Chciała wyjść z długów, ale kilka niewłaściwych decyzji, zupełnie przekreślało jej szanse na dobre i spokojne życie. W tym trudnym położeniu, szukając pomocy, zgłosiła się do kancelarii.

Wspólnie przygotowaliśmy wniosek o upadłość konsumencką i niedługo po jego złożeniu, sąd rozpatrzył go pozytywnie. Okazuje się, że takie rozwiązanie prawne może być nie tylko przeznaczone dla osób fizycznych. Byli przedsiębiorcy również mogą skorzystać z takiego rozwiązania.

Dlaczego upadłość konsumencka?

W świetle obowiązujących przepisów ustawy-prawo upadłościowe, sąd nie bada przyczyny powstania zadłużenia dłużnika, a więc wniosek o upadłość konsumencką mogą złożyć także osoby, które doprowadziły do niewypłacalności z własnej winy. Tym samym każde złożenie wniosku
o upadłość konsumencką kończy się jej ogłoszeniem.

Prawo nie wymaga również, aby osoba składająca wniosek o upadłość konsumencką dysponowała majątkiem, który może być przeznaczony na spłatę zadłużenia. To oznacza, że dłużnikowi przysługuje upadłość konsumencka gdy:
– nie ma majątku
– nie ma żadnego źródła dochodu
– jego dochód jest tak niski, że wystarcza jedynie na pokrycie niezbędnych potrzeb życiowych

Co zyskujesz ?

Na skutek wydania przez sąd postanowienia o upadłości konsumenckiej:
– wstrzymanie postępowań sądowych i egzekucyjnych
– odsetki przestają być naliczane – zadłużenie jest wartością stałą

– zobowiązania powyżej możliwości zapłaty zostają umorzone
– otrzymujesz szansę na nowy start w przyszłość i nowe życie bez długu.

Jak my możemy Ci pomóc?

– udzielimy bezpłatnej konsultacji i sprawdzimy, czy kwalifikujesz się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej
– ustalimy aktualny stan Twoich zobowiązań, z których nie jesteś w stanie się wywiązać
– korzystając z doświadczenia zawodowego, sporządzimy rzetelnie, w Twoim imieniu, wniosek do sądu

Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź do dalszych informacji: WARUNKI UPADŁOŚCI

Jak możesz się z nami skontaktować?

• telefonicznie pod nr telefonu: 76 723 77 25
• e-mail: upadlosc@kwmediator.pl