Sądowa walka Dawida z Goliatem. Wyrok brzmi jak bajka

Sądowa walka Dawida z Goliatem. Wyrok brzmi jak bajka

Powrót do poprzedniej strony


Sądowa walka Dawida z Goliatem. Wyrok brzmi jak bajka

13 lipca, 2020


Ten wyrok zapadł już jakiś czas temu. Mając na uwadze bardzo ciekawą sytuację prawną i skandaliczne żądania wierzyciela, postanowiliśmy go Państwu przybliżyć.
Klienci trafili do nas w 2016 roku z wyrokiem przeciwko sobie wydanym w 2004 roku. Ponadto wyrok był stale egzekwowany przez komornika od 2006 roku. Klienci przez ponad 10 lat mieli zajęte wynagrodzenie za pracę, ponieważ podżyrowali pożyczkę koledze, a ten jej nie spłacał.
Odsetki, jakie zasądził sąd w sprawie naszych Klientów, wynosiły 50% w stosunku rocznym, co powodowało sytuację, w której pomimo 10 lat spłaty zobowiązania dług stale rósł.
W wyniku procesu (i tu gratulacje dla całego działu prawnego Kancelarii Prawnej Mediator) wyrok p-ko naszym klientom został w części dotyczącej lichwiarskich odsetek unieważniony❗️
Takie rozstrzygnięcie sądu spowodowało, że:
🔹wierzyciel musiał zwrócić naszym Klientom kilkadziesiąt tysięcy złotych z tej racji, że po przeliczeniu wpłat dokonanych przez Klientów bez lichwiarskich odsetek dług okazał się już dawno spłacony,
🔹komornik musiał umorzyć egzekucję z tegoż samego powodu,
 
Klienci w sytuacji, z której nie widzieli możliwości „wyjścia” otrzymali znaczne środki i co najważniejsze absolutny spokój na przyszłość.
 
🔊Jeśli znajdujecie się Państwo w podobnej sytuacji lub z innego powodu potrzebujecie porady prawnej, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Skontaktujcie się z nami a my przeanalizujemy Waszą sprawę.
 
W/w przypadek naszych Klientów pokazuje, że rzadko zdarzają nam się sytuacje bez wyjścia, czasem tylko nie widzimy rozwiązania.