Prawnik rozwody Wrocław

Prawnik rozwody Wrocław

Powrót do poprzedniej strony


Adwokat rozwód Wrocław

Rozwód z definicji jest formą ustania małżeństwa w trybie orzeczenia sądowego wydanego po uprzednim przeprowadzeniu postępowania w sprawie o rozwód.
Postępowanie to kończy się z chwilą wydania i uprawomocnienia się wyroku sądu, co skutkuje ustaniem związku małżeńskiego.

Podejmując decyzję o rozwodzie, warto znać obowiązki i prawa każdego z uczestników postępowania rozwodowego. Skontaktuj się z nami, a otrzymasz wyczerpująca wiedzę, która pomoże Ci w skutecznym i komfortowym dla stron rozwiązaniu małżeństwa.

Prawnik rozwody Wrocław

Zapewnimy Ci wsparcie i profesjonalną pomoc prawną obejmującą postępowanie rozwodowe, a także sprawy o separację w pełnym zakresie. We wszystkim pomoże Ci nasz doświadczony adwokat. Rozwód nie jest łatwą sprawą, dlatego możesz w pełni liczyć na naszą kompleksową pomoc.

Przeprowadzimy dla Ciebie postępowanie rozwodowe:
– z orzekaniem o winie
– bez orzekania o winie

Zajmiemy się Twoją sprawą w zakresie:

 • sporządzenia pozwu o rozwód, separację i alimenty
 • profesjonalnej reprezentacji w postępowaniu sądowym
 • prowadzenia sprawy o alimenty
 • reprezentacji w sprawach dotyczących władzy rodzicielskiej
 • reprezentacji w kwestii uregulowania kontaktów dziecka z rodzicami
 • reprezentacji w kwestii podziału majątku
 • reprezentacji w kwestii ustalenia, lub zaprzeczenia ojcostwa

Skontaktuj się z nami, jeżeli interesuje Cię naprawdę dobry prawnik. Rozwody to jedna z naszych licznych specjalizacji.

Czytaj więcej

Konsultacje prawne w zakresie rozwodu mają duże znaczenie dla późniejszej strategii procesowej. Warto omówić z adwokatem swoje oczekiwania, co do toku postępowania i jego zakończenia. Podejmowane przez strony postępowania decyzje mają wpływ na późniejsze prawa i obowiązki wobec byłych współmałżonków. Praca prawnika w sprawie o rozwód nie ogranicza się jedynie do złożenia pozwu lub sporządzenia odpowiedzi na pozew.  Jest to cały proces polegający na przygotowaniu odpowiedniej strategii procesowej i reagowaniu na czynności podejmowane przez stronę przeciwną. Dlatego wybór prawnika, który zajmie się naszą sprawą o rozwód powinien być dokonany starannie. Reprezentujemy klientów z obszaru województwa dolnośląskiego szczególnie z takich miast jak  Wrocław, Legnica czy Lubin.   Konsultujemy zarówno w siedzibie kancelarii, bezpośrednio u klienta jak i zdalnie z wykorzystaniem telefonu i wideokonferencji. Jesteśmy kancelarią z długoletnim doświadczeniem na rynku usług prawniczych. Nasz zespół składa się z doświadczonych prawników, którzy po analizie Państwa sytuacji będą potrafili znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie dla Państwa sprawy. Zapewniamy pełen profesjonalizm i zaangażowanie w każdą z prowadzonych spraw.  Adwokat rozwód z naszej kancelarii przeprowadzi Państwa przez całe postępowanie sądowe i będzie reprezentował w czasie wszystkich czynności z nim związanych. Organizujemy spotkania zarówno w siedzibie kancelarii, jak i bezpośrednio u klienta. Jeśli wymagają tego okoliczności, przeprowadzamy także konsultacje telefoniczne. Dokumenty do analizy można przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Prawnik rozwody Wrocław

Rozwody w Polsce, szczególnie w dużych miastach jak Wrocław, stały się swego rodzaju normalnością i takich postępowań prowadzi się rocznie tysiące. Należy jednak pamiętać, że  sytuacje prawne i stany faktyczne poszczególnych spraw się od siebie różnią i nie ma jednej, dobrej recepty na rozwiązanie małżeństwa. Dlatego adwokat, który poprowadzi  rozwód powinien znać Państwa oczekiwania, przede wszystkim co do formy rozwiązania małżeństwa: z orzekaniem o winie lub bez. Powinien także poinformować o konsekwencjach wyboru danego sposobu rozwiązania małżeństwa, bowiem ma ono wpływ na późniejsze relacje prawno-finansowe między byłymi małżonkami. Dlatego niezbędna bywa porada prawna i reprezentacja w sądzie przez prawnika. Nierozłącznym elementem postępowania rozwodowego w przypadku małżonków posiadających dzieci, jest również postępowanie o ustalenie obowiązku alimentacyjnego czy ustalenia opieki nad małoletnimi dziećmi. Jest to etap postępowania, któremu zwykle towarzyszą największe emocje, dlatego wsparcie i opieka profesjonalnego pełnomocnika staje się konieczne.  Możliwe jest bowiem ustalenie wielu kwestii nie w drodze postępowania sądowego, ale między stronami i ich pełnomocnikami, a w następstwie wydanie orzeczenia przez sąd w zakresie zawartej ugody między stronami. Dlatego doświadczony prawnik rozwody, który obsługuje takie sprawy, będzie potrafił znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na możliwie szybkie i korzystne rozwiązanie zaistniałych problemów. W przypadku małżonków posiadających również wspólny majątek np. nieruchomość, przeprowadzenie postępowania o podział majątku również staje się koniecznością. Nieuregulowanie bowiem tego tematu, może w przyszłości negatywnie wpłynąć na sytuację prawno-finansową byłego małżonka np. w sytuacji, gdy były małżonek ogłosi upadłość konsumencką. Rozwód między małżonkami można przeprowadzić na wiele sposobów i jest wiele zagadnień z nim ściśle związanych, które mogą  w przyszłości wpłynąć na sytuację byłych małżonków. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie konsultacji z prawnikiem i ustalenie całej strategii procesowej, nie tylko w przedmiocie rozwiązania małżeństwa, ale także tematów ściśle z nim związanych.

Zapewnimy Ci wsparcie i profesjonalną pomoc prawną
obejmującą postępowanie rozwodowe, a także sprawy o separację w pełnym zakresie.

E-mail do Kancelaria Windykacyjna Mediator - Centrum Restrukturyzacji Należności
e-mail: biuro@kwmediator.pl
Telefon do Kancelaria Windykacyjna Mediator - Centrum Restrukturyzacji Należności
tel.: 76 723 77 25

Możesz również skorzystać z poniższego formularza kontaktowego.

  Akceptuję Politykę prywatności i Politykę Cookie oraz zgadzam się na przetwarzanie informacji zawartych w Formularzu w celu kontaktu.

  Załącz plik