Adwokat Legnica prawo karne

Adwokat Legnica prawo karne

Powrót do poprzedniej strony


Prawo karne legnica

W każdym przypadku gdy dochodzi do zatrzymania przez organy ścigania, postawienia zarzutu popełnienia przestępstwa, oskarżenia o jakikolwiek czyn zabroniony masz pełne prawo do obrony, a do dnia wydania wyroku domniema się Twoją niewinność.

Jedną z dziedzin, w której się specjalizujemy jest właśnie prawo karne. Legnica – tutaj znajduje się nasza kancelaria. Skontaktuj się z nami, a otrzymasz wsparcie adwokata, które pomoże Ci skutecznie się bronić.

Jeśli znalazłeś się w sytuacji prawnej wymagającej pomocy, nasz adwokat jest do Twojej dyspozycji.

 • Pomoc w razie zatrzymania – postępowanie przygotowawcze i sądowe.
 • Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, pomoc pokrzywdzonym, reprezentowanie oskarżyciela posiłkowego.
 • Reprezentacja w przypadku popełnienia wykroczenia.
 • Postępowania w sprawach nieletnich.
 • Reprezentacja w przypadku przestępstw przeciwko mieniu.
 • Reprezentacja w sprawach komunikacyjnych.
 • Reprezentacja w sprawach przeciwko życiu i zdrowiu.
Czytaj więcej

Prawo karne stanowi zespół norm prawa, które reguluje kwestię odpowiedzialności karnej za czyny zabronione pod groźbą kary. Postępowanie w sprawach karnych jest postępowaniem bardzo dynamicznym i duże znaczenie dla konsekwencji prawnych mają działania adwokata, który reprezentuje oskarżonego. Rola adwokata w postępowaniu karnym jest związana z ogromną odpowiedzialnością i szczególną starannością, stawką bowiem w tych postępowaniach najczęściej jest wolność człowieka. Czynności podejmowane w toku postępowania karnego mają ogromne znaczenie dla zabezpieczenia interesów prawnych klienta i doprowadzenia do korzystnego rozstrzygnięcia w sprawie. Nie ma tutaj miejsca na błędy. Skuteczne działania podjęte przez adwokata pomogą uniknąć m.in. tymczasowego aresztowania.  Reprezentacja prawna w sprawach karnych ma szczególne znaczenie dla przepisów wykonawczych regulujących wykonywanie kar, środków karnych i zabezpieczających. Odpowiednie kroki podjęte przez adwokata mogą pomóc odroczyć wykonywanie orzeczonej kary, ustalenie przerwy w jej odbywaniu czy nawet przedterminowego zwolnienia. Staranny wybór adwokata prawo karne, który będzie reprezentował oskarżonego w postępowaniu karnym ma ogromne znaczenie.

 

Adwokat Legnica prawo karne

Poza reprezentacją osób oskarżonych czy podejrzanych przed organami wymiaru sprawiedliwości, zajmujemy się również pomocą i reprezentacją osób pokrzywdzonych przestępstwem. Udzielamy pomocy prawnej na każdym etapie postępowania. Adwokat prawo karne może reprezentować osobę pokrzywdzoną w postępowaniu sądowym i uczestniczyć we wszystkich czynnościach procesowych. Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem często sam udział jako strony postępowania jest obarczony dużym stresem i emocjami, dlatego pomoc profesjonalnego pełnomocnika może okazać się niezbędna dla odpowiedniego rozstrzygnięcia w sprawie. W tej sytuacji ogromne znaczenie ma postępowanie dowodowe w sprawie i odpowiednie przygotowanie osoby pokrzywdzonej do rozprawy.  Skuteczne dochodzenie swoich praw w zakresie postępowania karnego wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia adwokata reprezentującego osobę pokrzywdzoną, dlatego warto wybrać adwokata, co do którego kompetencji możemy być pewni.

 

Prawo karne Legnica

Jesteśmy kancelarią prawną z wieloletnim doświadczeniem na rynku usług prawnych.  Reprezentujemy klientów w sprawach z prawa karnego na terenie Legnicy, Wrocławia, Lubina i innych okolicznych miejscowości. Każda sprawa jest przez nas traktowana priorytetowo i z pełnym zaangażowaniem. Podejmujemy natychmiastowe działania mające zabezpieczyć interesy naszych klientów. Zespół naszej kancelarii stanowią doświadczeni adwokaci i specjaliści, którzy podejmują obrony interesów naszych klientów z pełnym profesjonalizmem. Jesteśmy cały czas w kontakcie z naszymi klientami. Konsultujemy ich zarówno w siedzibie naszej kancelarii w Legnicy, jak i bezpośrednio u klienta, a także telefonicznie. Zapewniamy przeprowadzenie pełnej analizy prawnej i stanu faktycznego, a także przygotowanie odpowiedniej strategii procesowej.

Adwokat Legnica prawo karne

Możesz również skorzystać z poniższego formularza kontaktowego.

  Akceptuję Politykę prywatności i Politykę Cookie oraz zgadzam się na przetwarzanie informacji zawartych w Formularzu w celu kontaktu.

  Załącz plik